Vonkajšie osvetlenie LED

Vonkajšie osvetlenie LED

Vzhľadom k tomu, LED záhradné osvetlenie začalo parkovať svoje tanky na nízkonapäťové vonkajšie osvetlenie trávnika len pred niekoľkými rokmi, to sa výrazne zvýšil v popularite. Vonkajšie LED osvetlenie umožňuje dosiahnuť úžasné po tmavých efektoch a napriek tomu je tiež veľmi jednoduchá inštalácia, lacné na nákup, neuveriteľne lacné spustiť a celkom bezpečné pre deti, zvieratá a rastliny.

Väčšina exteriérových LED osvetlení, ako je tradičné záhradné osvetlenie, typicky používa 12V DC nízkonapäťové napájanie zo sieťového transformátora inštalovaného v interiéri. Tam podobnosti končí však, pretože LED záhradné svietidlá používajú iba 10% toľko elektriny ako tradičné žiarovky alebo halogénové žiarovky.

Dôvod je jednoduchý; LED svetlo je produkované vzrušujúcimi elektrónmi na emitovanie fotónov (svetlo), zatiaľ čo tradičné žiarovky spaľujú vlákno, ktoré vydáva náhodné množstvo svetla spolu so všetkým teplom. Toto sú zásadne odlišné prístupy k procesu tvorby svetla. LED diódy sú zámerne navrhnuté tak, aby vyžarovali svetlo a nič iné; Žiarovky sú v podstate malé ohrievače, ktoré emitujú svetlo len ako vedľajší produkt.

Pre záhradné osvetlenie sú potom vonkajšie LED svetlá ideálne pre tieto vlastnosti chladu a používania zanedbateľného množstva elektriny. Za zmienku stojí aj to, že väčšina LED záhradných svietidiel má efektívnu životnosť desať rokov alebo viac, čím sa znižujú požiadavky na údržbu.

LED záhradné svietidlá prichádzajú vo všetkých podobách. Najbežnejšie farby sú biela a modrá, ale k dispozícii sú aj iné farby, ako aj farebné LED svetlá. Jedna z najvýraznejších vlastností LED záhradných svietidiel je, ako vyzerajú ostré a čisté. Farby majú tendenciu byť extrémne živý s takmer drahokam kvality - zafírová modrá, smaragdovo zelená, rubínovo červená, citrínová žltá, diamantová biela. Aj keď je možné použiť filtre a difúzne obrazovky na tónovanie vecí dole, čo samo o sebe otvára ďalšie efekty a nápady dizajnu.

Okrem rôznorodosti farieb a jasu sú vonkajšie LED svietidlá k dispozícii aj v ľubovoľnom množstve rôznych svietidiel. LED reflektory, efekty na umývanie stien, skalné svetlá, vstavané patio a palubné svetlá, majáky, lucerny, hroty, pagody, integrované do záhradných ozdôb a ponorené v rybníkoch. Len pre začiatok. Dve z najbežnejších možností sú vonkajšie LED reflektory a LED diódy.

LED diódy sa dobre hodia ako záhradné reflektory, pretože LED svetlo má tendenciu byť smerové. Často majú tiež dobrý index vykresľovania farieb, ktorý meria, ako živá a živá oblasť sa zobrazuje. Položky na kontrolu pri výbere LED záhradných reflektorov sú: jas (aj 1 W LED v tmavej záhrade je prekvapivo svetlá); uhol lúča (ako je rozptýlené alebo zaostrené svetlo); a „farba“, čo znamená ako skutočnú farbu (ako v červenej alebo modrej atď.), tak aj „teplotu farieb“ (ako „studené“ alebo „teplé“ svetlo).

LED palubné svietidlá sú jednou z najuniverzálnejších foriem záhradného osvetlenia. Môžete ich použiť tak, ako boli určené, zapustené do palubovky alebo experimentovať s mnohými inými aplikáciami. LED palubné svetlá sú samozrejme vysoko robustné a schopné odolať pomerne búšenie (doslova), ako aj extrémom počasia; sú tiež lacné, ľahké a jednoduché inštalovať.

Takmer každý kúsok dreva, alebo aj akýkoľvek pevný materiál, ktorým môžete vŕtať dieru do prívodných káblov, môže byť osadený LED diódami. Pre lacné a jednoduché osvetlenie cesty, napríklad, len kladivo v niektorých krátkych drevených kolíkoch vo vhodných intervaloch, vŕtacie otvory, aby prijali akúkoľvek veľkosť, tvar alebo farbu paluby svetlo, ktoré chcete použiť, napájanie káblov pozdĺž zeme (používam staré záhradné hadice hadice zakopaný tesne pod povrchom) a to je o tom. Môžete namontovať LED diódy, ktoré smerujú nahor, nadol, do strán, a to akýmkoľvek spôsobom.