Udržujte zuby - Úzkosť zubného kresla môže byť eliminovaná

Udržujte zuby - Úzkosť zubného kresla môže byť eliminovaná

Nepoznám nikoho nadšený, že by sa dentálna práca mala robiť. Mnohí z nás nájdu nejaký dôvod, prečo môžeme odložiť zubné prehliadky a zubné potreby. Pre tých, ktorí si zaplavené dlane uvažujú o zubnom lekárovi, ťažké zuby alebo dentálna núdzová situácia môže byť katapultážnou udalosťou, ktorá vás zavedie do stoličky zubára. Ak ste sa vyhnúť zubára rokov, alebo každá návšteva je len utrpenie, čo môžete urobiť, aby ste znížili svoje zubné obavy? zubarske kreslo

Niektorí z nás si pamätajú sledovanie komediálnych scén v televízii, ktoré zobrazujú veľmi starého skoro slepého zubára, ktorý vytiahne zub s dvojicou klieští - zatiaľ čo pacient mumlal "máte zlý zub." Hoci tieto scény boli zábavné, niektorí z nás majú ten bláznivý obraz stále implantovaný do nášho mozgu. Skutočnosť spočíva v tom, že moderné zubné lekárstvo urobilo kroky a technológie a prispôsobilo sa pacientovi. Niektoré z pacientov, ktoré znižujú stres, ktoré teraz môžu nájsť v mnohých kanceláriách, sú:

 • pozitívna hudba (nie výťahová hudba)
 • televízna obrazovka, ktorá umožňuje sledovať televíziu podľa vášho výberu programovania
 • počítačové revolvingové snímky scénických obrázkov, ako sú voda, hory atď.
 • slnečné okuliare dodávané zubným lekárom na ochranu očí z procedurálneho svetla
 • oxidu dusného / kyslíka (skontrolujte u svojho zubára, to je mierne sedatívum pre veľmi úzkostných pacientov)
 • podrobnú komunikáciu medzi lekárom a pacientom o procedúrach a technike

Vyššie uvedené položky sú dobré a dandy, akonáhle ste skutočne sedí v zubnej kresle. Čo môžete urobiť osobne, aby ste znížili úzkosť pred schôdzou? Tu je niekoľko vecí, ktoré som urobil, aby mi pomohol udržať svoje zubné stretnutia:

 1. Vybrať stretnutie (ak nie je núdzové) pre tú časť dňa, v ktorom ste najviac uvoľnený. Pre mňa je to ráno.

 2. Pri schôdzke komunikujte so stomatológiou, že máte strach. Zubní lekári chcú a potrebujú poznať vašu úroveň úzkosti. Budú diskutovať o spôsoboch, ktorými sa zaoberajú rôznymi úrovňami stresu so svojimi pacientmi.

 3. Získajte dobrú noc. Nedostatok spánku môže spôsobiť podráždenosť. Podráždenosť zvyšuje vašu úzkosť.

 4. Počúvajte relaxačnú hudbu na ceste k zubárovi. Hrám CD s kúpeľnými melódiami. To naozaj pomáha.

 5. Nepríďte príliš skoro do kancelárie zubára. Príliš veľa času môže viesť k tomu, že vaše duševne kopne vaše už nepodložené obavy. Buďte rýchli a nie neskoro.

 6. Naprašujte prírodné esencie kvetov, Bach Rescue Remedy Spray, do úst, aby ste znížili úzkosť. Urobte to na ceste k zubárovi a tesne predtým, ako zubár začne váš postup. Toto bol prvý dôvod, prečo som sa dostal cez môj posledný koreňový kanál.

 7. Počas používania svojho slúchadla použite svoj vlastný iPod (ak to zubár povolí).

  zubarske kresla

 8. Pridajte si slnečné okuliare, ktoré sa nosia, ak zubár nedodáva pár.

 9. Modlite sa za odvahu a schopnosť relaxovať (ak ste duchovná osoba).

 10. Pre konečnú jasnosť sa opýtajte zubného lekára, čo sa má urobiť a dĺžku času; dohodnite sa na používaní ručných signálov, ak potrebujete varovať zubára, aby prestala.

V kombinácii vyššie uvedené tipy pomôžu znížiť váš zubný strach. Avšak môj obľúbený tip je Bach Rescue Remedy Spray. Pomohlo mi to dostatočne dlho, aby som si sadla celý postup koreňového kanála. Pre mňa to bol úspech. Nemusíte zrušiť ďalšie hlboké čistenie, koreňový kanál, ktorý ste odložili, alebo poškriabaný zub, ktorý potrebuje opraviť. Takže pokračujte a urobte si ďalšiu zubnú schôdzku úzkosťou a rozlúčte sa s vílou zubov navždy.