PreČo je potrebné zvážiť pri výbere LED pasik svetla

Čo je potrebné zvážiť pri výbere LED pasik svetla V predchádzajúcom článku sme sa zamerali na hlavné veci, na ktoré sa treba pozerať pri prvom nákupe LED pasik svetla. Teraz vás prevedieme ďalšou fázou; inštalácie. Inštalácia vašich LED pásikov môže byť čokoľvek od veľmi jednoduchých až po veľmi ťažké, ale nakoniec to všetko závisí od toho, aký výsledok sa snažíte dosiahnuť pomocou svojho osvetľovacieho systému. Napríklad zavedenie 1 metrového pásu LED osvetlenia do vašej kuchynskej skrinky môže byť oveľa priamočiarejšie ako použitie 20 metrov RGB LED pasik svetla na vybavenie klubu a spustenie na DMX Control. Bez ohľadu na to, čo robíte, existuje niekoľko univerzálnych vecí, na ktoré si dávajte pozor a tento článok vás prevedie niektorými z nich.

led pasy

Začneme so samotnou LED páskou. Skladá sa z dlhého kusu veľkého nárazu, pružnej obvodovej dosky s povrchovo namontovanými zariadeniami alebo SMD, umiestnenými pozdĺž jej dĺžky. Existuje niekoľko rôznych vecí, ktoré je potrebné zvážiť, vrátane, LED na meter, LED čip veľkosti, pruh svetlo farbu a dĺžku. pasik svetla sú k dispozícii v dvoch LED na meter odrôd, 30 LED na meter a 60 LED na meter. Ako navrhol názov, ten má dvakrát toľko LED a je oveľa jasnejší ako ten prvý. Sú určené na použitie v svetelnom kontexte, kde sú nútené súťažiť s podsvietením pozadia. Napríklad, ak ich chcete používať v prostredí denného svetla, ako je napríklad obchodná ulica, alebo ich pridať do miestnosti, ktorá už má všeobecné osvetlenie a napriek tomu chcete, aby boli viditeľné, mali by ste sa rozhodnúť pre 60 LED na meter, pretože ich ostrejší svetelný výkon ich robí vhodnými na tieto účely. Okrem toho 30 LED na meter meter bude schopný zvládnuť väčšinu iných osvetľovacích zariadení, ako sú nastavenia klubov, alebo kdekoľvek inde nemusia konkurovať osvetleniu pozadia.

led zarovky g9

Keď sa pozriete na špecifikácie pásového osvetlenia, zvyčajne si všimnete sériu štyroch čísel, ktoré väčšina ľudí nemusí znamenať veľa. V skutočnosti ide o veľkosť jednotlivých LED diód na pásoch. Typicky nájdete veľkosti čipov 5050 (5 mm po 5 mm) alebo 3528 (3,5 mm po 2,8 mm). Kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma typmi veľkosti čipu je konzistencia svetla, ktoré produkujú. Menšie LED diódy vytvoria viac zubatý a nekonzistentný efekt, zatiaľ čo väčšie LED diódy zabezpečia rovnomernejšie šírenie svetla.

Ďalšie rozhodnutie urobiť, je presne to, čo farebné pásky svetlo chcete kúpiť. Zvyčajne sú k dispozícii v troch hlavných farebných variantoch, vrátane teplej a studenej bielej a vymeniteľnej RGB. Bývalé dva sú pre pridanie štýlového okolitého osvetlenia do komerčného a domáceho prostredia a zároveň sa vyhýbajú tomu, aby bol konečný výsledok príliš krikľavý. Môžu byť použité na estetické zvýšenie vzhľadu miestnosti pridaním vrstveného alebo akcentačného osvetlenia, alebo môžu pridať funkčnosť do kuchýň, kúpeľní alebo kancelárií, kde môžu byť použité ako osvetlenie úloh na pomoc pri práci. RGB LED je priamou náhradou staromódneho disco osvetlenia a ponúka tisíce programovateľných efektov. Typicky budú bežať priamo z diaľkového ovládača, ktorý pracuje v spojení so senzorom červených očí pripojeným medzi pásovým svetlom a transformátorom. Avšak, DMX Control je tiež možnosť. Toto je forma pokročilého programovania efektov, ktorá využíva štandardný signál na ovládanie jasu, farby a frekvencie svetiel.

Najzrejmejšou úvahou, ktorú treba urobiť, je presná dĺžka osvetlenia pásu, ktorú potrebujete. Záleží to na povahe vášho nastavenia a na tom, aké zložité sú vaše zámery. Zvyčajne sa väčšina osvetľovacích zariadení dá dosiahnuť pomocou jediného pásu. Svietidlá pasik svetla sú štandardne dostupné v 5 a 10 metrových navijákoch, ale na objednávku je možné objednať dlhšie alebo kratšie dĺžky na mieru. Predĺženie alebo skrátenie osvetlenia pásu je možné vykonať aj sami. Na skrátenie pásu môže byť svetlo uskutočnené jednoduchým rozrezaním pásu na jednom z jeho rezných bodov rozmiestnených približne 5 cm od seba pozdĺž dĺžky svetla. Ak chcete spojiť dva kusy pásu spolu, a tým zvýšiť dĺžku svetla, budete potrebovať spájkovačku a dva drôty. Tieto drôty jednoducho spájkujte na príslušné plusové a mínusové spájkovacie body na konci svetelného pásu, kde bol rez urobený a vykonajte to isté na druhom páse na dokončenie spojenia. Túto metódu je možné použiť na dosiahnutie trochu dlhšej dĺžky, najmä pri koncoch okolo veľkého rohu.

Tento článok vám dal niekoľko hlavných špecifikácií spojených s LED pasik Lighting a ako zabezpečiť, aby ste získali presne to správne svetlo, ktoré si prajete pre vaše účely. Pozrite sa na ďalšie články o tom, ako zabezpečiť, aby spĺňali požiadavky na napájanie vášho osvetľovacieho systému.

led pasy led pasy